Google’a Alternatif Arama Motoru – Kullanabileceğiniz 10 Arama Motoru Önerisi

Google’a Alternatif Arama Motoru – Kullanabileceğiniz 10 Arama Motoru Önerisi

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·13:00 Kasım 30, 2020

Beklediğini bulamayan kullanıcılar Google’a alternatif arama motoru arayışına girdiler. Özellikle Google’ın SEO algoritmasını kullanan bazı siteler, Google’da aradığımızı bulamama sorununu da beraberinde getirdi. Bu konuda en büyük sorunu haber siteleri çekmekte. Bugün haber sitelerinin hepsi blog yazarlığına soyunmuş durumda. Bunun da sebebi, giriş başına alınan reklamların fazla olması. Örneğin bir haber sitesine girdiğinizde, reklamlardan haberleri daha okuyamayacak duruma gelmiş durumdayız. Ekşi sözlükte bununla alakalı Haber sitelerinin Google’ı çöplüğe çevirmesi isimli bir başlık ve altındaki yorumları okuyabilirsiniz.

Google’ın dünya çapında en çok kullanılan arama motoru olması, her aradığımızı bulabileceğimiz anlamına gelmiyor. Aksine, bu son zamanlarda bir sorun haline geldi ve Google’a alternatif arama motoru arayışına girildi. Bu arama motorlarının daha az kullanılması, kendilerini öne çıkarmak için daha fazla çaba harcamalarına sebep oldu. Aradığınızı Google’da bulamadıysanız, Google’a alternatif arama motorlarına göz atabilirsiniz.

1-Bing

Ülkemizde pek bilinmese de bugün dünyanın en çok kullanan 2. arama motoru Bing’tir. Daha önceki adı Live Search’dü. Daha sonra Microsoft satın alınan motorun büyümesindeki en büyük etkenlerden biri elbette Windows işletim sisteminin desteği. Aramaları site içerisinde yer alan dizinlere göre yaptığı için, detaylı bir arama yapabilmenizi sağlaması, özellikle makale ve bilgi arayışında olan kullanıcılara destek sağlıyor.

Yorum yaz