iPhone 12 İncelemesi

iPhone 12 İncelemesi

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·13:00 Kasım 15, 2020

İşte İphone 12 incelemesi... 12 Ekim 2020 tarihi itibariyle amiral gemisi iPhone’un son çıkan modelini tanıtan Apple firması, kullanıcılarının beklentilerini karşılayabildi mi? iPhone 12 incelemesini ele alacağımız makalede yeni bir telefon alıp almayacağınıza karar vermenizde yardımcı olacağız. Modeller, iPhone 7’de başlayan adet üzerine iPhone 12, iPhone Pro ve iPhone 12 Pro Max şeklinde piyasaya sürüldü. Elbette iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max fiyat konusunda daha pahalı ancak buna oranla özellikleri daha üstün. Buna pil ömrü, kamera özellikleri ve ekran boyu da dahil.

Uzun giden pil ömrü, olağan üstü kamera deneyimi ve şimdiye kadar ki en büyük ekranı ile iPhone 12 ailesi kullanıcıyla buluştu. iPhone 12 ailesinden bir telefon, cebinizdeki yeri hak ediyor. iPhone 12 incelemesi ile serinin tüm telefon modelleri, büyüklükleri ve ağırlıkları ile ilgili aklınıza gelen her şeyi yazacağız.

iPhone 12 Serisinin Ekran Özellikleri

iPhone 12 Pro Max modeli, bugüne kadar ki en büyük iPhone ekranına sahip olma özelliğine sahip. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için teknik olarak aynı olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 12 mini incelemesi için ise şu kıyaslamayı yapabiliriz. Bugüne kadar üretilmiş en küçük iPhone SE’ye göre iki kat pil ömrüne sahip. Bu boy genelde tek elle telefon kullanmayı tercih eden kişiler tarafından tercih edilebilir.

Bu yıl üretilen yeni iPhone modellerinin incelemesinde göze çarpan en önemli yenilik ise ekranlarındaki değişim. Super Retina XDR OLED ekranlar ile can alıcı bir gerçekliğe sahipler. Telefonun ekranında bulunan Face ID çentiğini saymazsak telefonun ön yüzü boydan boya cam şeklinde üretilmiş. iPhone 12 mini telefonlarının boyu 5.4 inç. Ekran çözünürlüğü 1080 p ve inç. iPhone 12 ekran büyüklüğü 6.1 inç, ekran çözünürlükleri 1170 çözünürlükte. Bu, inç başına 460 piksel manasına geliyor. Ayrıca 1200 nit parlaklığı HDR desteği ile güçlendirilmiş ve ekran renkleri gerçeğe yakın bir parlaklığa sahip. True Tone ve Haptic Touch özellikleri, ortam aydınlatmasına göre değişebiliyor.

iPhone 12 Serisinin Fiziksel Özellikleri

Bu yıl çıkan iPhone 12 serisi, klasik iPhone modellerinden farklı olarak yuvarlak değil keskin kenar hatlarına sahipler. Ayrıca nano seramik kristallerle güncellenmiş camı, eskiye oranla düşmeye bağlı 4 kat daha sağlam bir performans sunuyor. Yeni modeller de bir önceki modellerde olduğu gibi cam kaplamalı şekilde, mavi, yeşil, siyah ve beyaz renklere sahip. Ayrıca telefonun üretiminde kullanılan alüminyum, havacılık sektöründe kullanılan sıkıştırılmış dayanıklı malzemelerden üretilmiş.

iPhone 12 modellerinin tümü toza ve suya dayanıklı. Suyun 6 metre kadar altında 30 dakikaya kadar suya dayanıklı.

iPhone 12 Serisinin Bağlantı Özellikleri

Bu yıl üretilen iPhone 12 serisinde göze çarpan bağlantı özellikleri sayesinde daha kaliteli ve hızlı video izleyebilme özelliği sunuyor. Ayrıca FaceTime ile yaptığınız bağlantılar 1080p çözünürlüğünde 5 G aramalarını destekliyor. Fakat bu özellik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulan cihazlarda geçerli.

Avrupa’da satılan modeller ise Sub-6GHz 5G bağlantı hızına sahipler. Ayrıca 5 G hızları kullanıldığında telefon pil ömrünü uzatabilmek için koruma moduna geçiyor. iPhone 12 ve iPhone 12 mini bağlantı özellikleri arasında göze çarpan bir diğer şey de WiFi 6 ve Bluetooth 5.0 özelliklerini desteklemesi ve U1 Ultra Geniş Bant yonga özelliğine sahip olması.

Yorum yaz